Objavil dne Jun 12, 2017 v Pohištvo

Kopalniško pohištvo dopolnite z zanimivimi dodatki

Opremljanje nove kopalnice je lahko zelo zanimivo, saj je sodobno kopalniško pohištvo izjemno pestro ter ponuja različne sloge in barve, prav tako pa so zanimivo oblikovani tudi klasični kopalniški elementi, torej kadi in kabine, umivalniki, bideji in straniščne školjke. Če imate dovolj denarja, lahko tako ustvarite kopalnico, ki bo pravo razkošje. Tudi pri obnovi kopalnice lahko porabite veliko sredstev, lahko pa ste skromnejši. Nenazadnje ni potrebe, da se zamenja kopalnica v celoti – včasih je dovolj, da se dopolni zgolj z novimi kopalniškimi dodatki, pa bo takoj videti prenovljena.

Kopalniško pohištvo naj bo “brezčasno”

Ko opremljate kopalnico, je pomembno, da izberete kopalniško pohištvo, ki bo sodobno, a hkrati klasičnega videza. Tako ne bo potrebe po zamenjavi že čez desetletje, ko boste ugotovili, da je kopalnica videti zastarelo. Če je kopalniško pohištvo hkrati še kakovostno, vam lahko služi celo življenje.

Pri izbiri torej upoštevajte tako videz kot materiale, ki morajo biti odporni na vlago. Tako tudi v primeru kakšne poškodbe ne bo nujno zamenjati kopalniško pohištvo v celoti, temveč bo dovolj popravilo. Lahko se zamenjajo vratca omaric, lahko se zgolj preplastijo, včasih pa tudi prebarvajo.

Kako dopolniti kopalniško pohištvo z dodatki?

Kadar je kopalniško pohištvo nevtralne barve, torej v belih ali naravnih lesnih odtenkih, lahko za dodatke izberete eno ali dve barvi. Ker si v kopalnici želimo čistega videza, ki nas bo hkrati tudi sprostil, se marsikdo odloči za kombinacijo bele (keramika ali plastika) in srebrne (kovina), nič pa ni narobe, če je kopalnica tudi malo bolj živahna. K temno rjavemu pohištvu in ploščicam se odlično podata rdeča ali oranžna, k belemu modra. Upoštevajte lasten okus in v kopalnici lahko poskrbite tudi za tematiko. Bela in modra nas vedno spominjata na morje, torej lahko uredite kopalnico v mornarskem stilu.

Kakšni naj bodo dodatki?

Dodatki morajo stilno in barvno dopolniti kopalniško pohištvo, predvsem pa morajo biti praktični. Pri tem ne smemo pozabiti na čiščenje. Dodatki, ki jih ni mogoče sneti s stene (na primer fiksno držalo za ščetke) se z leti ne dajo več dobro očistiti. Najbolje je, da jih lahko operemo tudi v pomivalnem stroju (keramični lončki in podobno) ali v pralnem stroju (zavesa za prho ter tepihi). Tako bomo v kopalnici na preprost način vzdrževali higieno.

Izogibati se velja dodatkom, ki imajo zgolj estetski namen. Če jih že uporabljate, naj bodo večji, ne pa drobni. Na “drobnarijah” se nabira prah in hitro je videti kot kič oziroma navlaka.